AlianceXcomCZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Budovy v Ogame

Goto down

Budovy v Ogame Empty Budovy v Ogame

Příspěvek pro blackProphet Mon Apr 14, 2014 11:24 am

Budovy

Solární elektrárnou a k ní přistavoval jednotlivé doly na kov, krystal a deuterium. Možná právě doly na deuterium by se mohly zdát zpočátku zbytečností, ale díky jeho potřebě při stavbách jako Továrna na roboty nebo Hangár je opak pravdou.



Sklady na jednotlivé suroviny vypadaly také jako vyhozené prostředky, které mohly skončit spíše v navýšení úrovně dolů nebo elektrárny. Ale ve chvíli kdy zmíněné stavby dosáhly určité úrovně a na jejich další rozvoj bylo třeba více surovin než se vešlo do základních skladů. Jsem např. kvůli pitomým 200 jednotkám kovu létal s několika transportéry kolem planety. Než se chybějící suroviny natěžily nebo dovezly a měli kam uskladnit. Jistě mohl jsem ty zatracené sklady postavit, ale to bych pak musel čekat o další hodinu navíc a to samozřejmě nepřicházelo v úvahu. Moje budovatelské ego si jednoduše nechtělo připustit, že jsem podcenil plánování. Případně suroviny dočasně investovat do stavby něčeho jiného a tu poté stornovat. Ale to ne vždy bylo možné, navíc to znamenalo sedět u pc dávat pozor aby se neplánovaná stavba nedokončila a včas ji stornovat a opět zahájit… no prostě pakárna. Takže po pár takovýchto zkušenostech jsem raději všechny sklady postavil na úroveň 5 a měl na čas pokoj.



Fúzní reaktor. Nejdříve jsem mu dal šanci a pár úrovní postavil. Zdálo se mi jako celkem výhodné vyměnit trochu deuteria, které se časem začalo ve skladech hromadit za elektrickou energii. Než investovat statisícové položky za vylepšení Solární elektrárny nebo stavbu desítek Solárních satelitů u kterých velmi záleželo na vzdálenosti od středu systému a při případném útoku byl jejich osud nejistý.Jenomže pak jsem si pořídil pár lodí navíc a z deuteria se stalo nedostatkové zboží. Zvýšení úrovně dolu na jeho těžbu se začínalo nepříjemně prodražovat a tak jsem za příčinu svých potíží s palivem označil právě Fúzní reaktor. Po několika dnech přemítání padlo rozhodnutí zbavit se toho pojídače deuteria který zabíral cenné místo na planetě. S pocitem jak jsem to pěkně vymyslel jsem začal sypat suroviny do hangáru. A orbit se začal plnit solárními satelity, jež jsem zpočátku trochu zavrhoval… ach, jak vrtkavý může být osud.Zhruba po roce se ukáže, i když ve zcela jiné galaxii, že zlomit nad Fúzním reaktorem hůl bylo předčasné. To se totiž jeden hráč, kterého jsem pravidelně začal navštěvovat se svou flotilou takříkajíc nasr… a i když bylo z planety na noc odvezeno vše cenné. Vystřílel do mé obrany cca 120 meziplanetárních raket následovaných útočící letkou a smetl mou elektrickou síť z oblohy. Získal tak za cenu překračující 3M cca 40k surovin a ani se neobtěžoval sklidit DF, ale to je jiný příběh…. Reakcí na tuto událost byla reinkarnace Fúzního reaktoru.Rozhodnutí o výstavbě



Továrny na roboty na úroveň 10 a Hangáru na úroveň 12 byla po pročtení dostupných informací daná věc. A jediná správná následující volba je stavba Továrny s nanoboty, tak to prostě je a hotovo.



Výzkumná laboratoř je nutností hned od počátku díky potřebě výzkumů nutných pro obranu a letku. Jednoduše bez Výzkumné laboratoře se neproletíte a obranu budou tvořit maximálně Raketomety a ty jsou sami bez podpory těžkých zbraní na nic.Takže jsem se ji snažil vyhnat na úroveň 10 (kvůli IVS) co nejdříve s tím, že úroveň 12 bude muset chvilku počkat. Přece jen jsem byl poměrně na začátku a Gravitonová technologie následovaná stavbou Hvězdy smrti nebyly na pořadu dne.



Terraformer je dlouho mimo hru a je to stavba smysluplně využitelná pouze na domovské planetě. Je sice nehorázně drahá, ale doma je doma a tak v tom nějáké suroviny prostě utopíte.



Alianční sklad je pravděpodobně nejzbytečnější stavba v ogame. To jsem na začátku samozřejmě nevěděl a tuším, že dokonce byla jako jedna z podmínek přijetí respektive setrvání v alianci.Ono to vypadalo jako celkem dobrá záležitost. Někdo na vás útočí a tak vám spřátelené letky přiletí na pomoc a zůstanou sedět na orbitu než se útočník rozhodne útok odvolat nebo se o vás rozbije. Zatímco vy jim dodáváte potřebné palivo. Jenomže ono to celé funguje trochu jinak a tak už u mne Alianční sklad skončil pod pásy buldozerů a jeho místo zaujal ten nehorázně drahý Terraformer.



Raketové silo. Raketové silo plné Antibalistických raket by mělo být mantrou každé „želvy“ Respektive stavět obranu bez sila a anti raket je totální pitomost. Takže jsem si ho pochopitelně pořídil také a na „domovské“ ho naplnil anti raketami co to šlo.O ty mé meziplanetární rakety se z počátku postarala sila na vedlejších koloniích. Je prostě paráda když můžete za cenu pár tisíc zbavit planetu obrany a 6x na ní otočit pouze útočící transportéry, je to rychlé a levné. Sice to nechápu, ale i hráči s vysokým rankem si tohle neuvědomují nebo nepřipouštějí a dělají chyby jako člověk hrající ogame 2 týdny
?!
blackProphet
blackProphet
Admin

Poèet pøíspìvkù : 77
Join date : 12. 04. 14
Age : 42
Location :

https://forumxcomaliance.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru